KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488127
nr 1448 8127
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Hus vid kust. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 28x37, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:39:02
11/2 20:31:38
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin